Celjski košarkarji na pragu finala

8:24

Celjski košarkarji so dobili prvo tekmo polfinala končnice v 2. slovenski ligi. V Sežani, kamor so zaradi zastojev na cesti prispeli z enourno zamudo, so zmagali s 94:86.

DL3U5599Vodili so že za 20 točk (enajst minut pred koncem), toda v zadnji minuti so se gostitelji približali na zgolj tri točke zaostanka. Tadej Koštomaj s tremi prostimi meti in Jan Rizman z dvema sta rutinirano zaključila srečanje. Najboljšo tekmo v sezoni je odigral Rizman (na sliki), dosegel je 33 točk, zbral je še osem skokov. Sledil mu je Koštomaj z 18 točkami, Matic Grušovnik jih je dodal 15, Salih Nuhanović 12. Druga tekma bo v sredo v dvorani I. osnovne šole. Z zmago bi se Celjani uvrstili v finale, kjer bodo tekmeci najbrž Podčetrtčani. Včeraj so v svoji dvorani ugnali Medvode s 84:74, vodili so že za 21 točk. Najbolj učinkovit je bil Matija Radanović s 16 točkami.