Dobovec do tretje zvezdice v Mariboru

8:35

Nogometaši Dobovca Pivovarne Kozel so znova prvaki 1. slovenske futsal lige. Kozli so še tretjič v finalu premagali Maribor, tokrat v gosteh po kazenskih strelih s 13:12. Prva in druga tekma sta se v Rogaški Slatini končali s 4:2 za Dobovec.

futsal dobovecmaribor2019Sinočnji obračun v Mariboru je bil zelo razburljiv, zaključil se je neodločeno, 5:5. Sledile so šestmetrovke, izmenjevali so se vratarji, prav nihče ni bil uspešen, nakar se je v osmi seriji pred vrata Dobovca postavil igralec Žiga Čeh in obranil strel Bukovcu. Za njim si je žogo nastavil Niko Cesarec in na veliko veselje soigralcev in navijačev zadel za tretjo prvenstveno zvezdico. Dobovec je prvič v državnem prvenstvu slavil leta 2015, drugič pa lani. Letos je naslov prvaka osvojil že po treh tekmah. »Finale je bil za gledalce vrhunski, za nas trenerje malce manj. Z loterijo smo prispeli do naslova. Vesel in ponosen sem na fante in vse, ki so pomagali do tega uspeha. Presrečen sem. Na tem mestu kapo dol tem igralcem, ki so celo sezono trdo trenirali, se odrekali marsičemu, bili delavni in marljivi. Navdušili smo v ligi prvakov, osvojili smo pokal in superpokal, a vse bi bilo brez pomena, če ne bi postali državni prvaki. Odločni smo bili, da osvojimo naslov že v dvorani Tabor. Na koncu smo imeli dva junaka: Žiga Čeh je obranil ›penal‹, Niko Cesarec pa je odločil prvaka s hladnokrvnim strelom,« ni veselja skrival trener Dobovca Kujtim Morina. Danes ob 18.00 se bo v dvorani I. Gimnazije v Celju začela četrta tekma finala državnega prvenstva za ženske. Celjanke z 2:1 vodijo v zmagah proti Slovenskim Goricam.