Lokalni nogometni derbi v Celju pripadel Rudarju

8:16

Nogometaši Celja so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti velenjskemu Rudarju s 3:1. Celjski niz tekem brez zmage se nadaljuje. Velenjčani so bili predvsem v prvem polčasu precej boljši tekmec in prišli do 14. zmage, s katero so za tri točke pobegnili lokalnemu tekmecu in so prevzeli četrto mesto.

_L3U0743Velenjčani so zasluženo dobili prvi polčas, saj so bili boljši tekmec od Celjanov, ki so imeli le dve polpriložnosti. Za Rudar je dva gola dal Dominik Radić, enega pa Edin Šehić. Častni celjski gol je bil delo Mitje Lotriča. Celjani bodo v 34. krogu v nedeljo gostovali pri Ankaranu, Velenjčani, ki se jim nasmiha nastop v evropskem tekmovanju, pa bodo dva dni prej gostili Gorico.