Celjani ostali brez Evrope

Mura - Celje 1:1 (0:1)

19:55
Celjskim nogometašem kljub dobri in napadalni predstavi in zgodnjemu vodstvu v Murski Soboti ni uspelo zmagati proti Muri in se uvrstiti v Evropo. Na koncu so osvojili 5. mesto.
Celjanom je ob polčasu kazalo še zelo dobro, saj so vodili z 1:0. Kljub temu, da so zelo odločno začeli drugi polčas, je Muri po sedmih minutah nadaljevanja tekme uspelo izenačiti, zadel je Amadej Maroša.
Celjani sicer na Fazaneriji, pred 5 tisoč gledalci, povedli že v 3. minuti po zadetku Luke Kerina, ki mu je odlično podal Jure Travner.
V nadaljevanju tekme je imel dve lepi priložnosti za povišanje vodstva tudi Dario Vizinger. Svoje priložnosti je imela tudi Mura. Še zlasti so bili Celjani na trnih ob koncu prvega polčasa, ko je Nino Kouter zadel vratnico.
Na Fazaneriji je z razburljive tekme poročal naš športni novinar Dean Šuster.