Na Češkem najbližje presenečenju doslej

8:12

Košarkarice Cinkarne so bile najbližje presenečenju in zmagi v evropskem pokalu. V petem krogu skupine H so doživele še peti poraz. Na gostovanju pri Nymburku so izgubile s 65:61.

Košarka ženske Celje:Nymburk

Po izgubljeni uvodni četrtini za devet točk so dolgo lovile gostiteljice in štiri minute pred koncem povedle za tri točke ter bile na pragu senzacije. V dramatični končnici niso uspele v nameri, toda zapustile so odličen vtis, ki pa seveda na lestvici ne šteje. Daleč najboljša strelka tekme je bila 19-letna Zala Friškovec s 25 točkami. Enajst jih je dodala Aleksandra Krošelj. Odpovedale so tujke – Bessard 6 točk, Radović 5 in White 2. V soboto Celjanke čaka nova pot, v Kranj na derbi proti Triglavu. Tekmovanje v evropskem pokalu bodo zaključile naslednji četrtek proti slovaškemu Ružomberoku.