Povratek iz Uzbekistana drevi

11:53

Zadnji dan velike nagrade judoistov v Taškentu je prinesel še tretjo medaljo za celjsko odpravo. Po bronastih kolajnah, ki sta ju osvojili članici celjskega Z´dežele Sankakuja, Petra Nareks in Anka Pogačnik, si je zlato v kategoriji nad 78 kilogramov priborila Ana Velenšek.

velensek_ana_karen_stevenson_ep_podcetrtek_gr_2514V finalu je premagala Kazahstanko Issanovo, potem ko je ta dobila tri kazni sodnikov. V prvem krogu je bila Velenškova prosta, v četrtfinalu je z vazarijem premagala Rusinjo Gasparian, v polfinalu pa z iponom Britanko Adligton. In še to: danes je 36 let dopolnila Urška Žolnir, najuspešnejša predstavnica slovenskega juda in ena izmed najboljših slovenskih športnic doslej. Vse najboljše!