Rokometaši kmalu z zlatom, rokometašice že imajo bron

9:39

Celjski rokometaši korak do zlate medalje, rokometašice osvojile bronasto, košarkarji Rogaške v glavnem nemočni pri Olimpiji, velenjski nogometaši s tekmo več ulovili celjske.

rokomet gorenjeceljeRokometaši Celja Pivovarne Laško so v zaostali tekmi 5. kroga končnice za prvaka v Velenju premagali Gorenje s 27:24. Po prvih petih minutah drugega polčasa je kazalo, da bodo gostitelji nadgradili igro iz prvega dela. Zato so morda že začeli razmišljati o zmagi, ko je Nejc Cehte v 34. minuti poskrbel za največje vodstvo domačih, s 16:12. A veselje je bilo prehitro, pivovarji so pritisnili na plin in po velikem preobratu vodili celo za šest golov ter so sedaj le še zmago oddaljeni od nove lovorike. Po šest golov sta dala Nejc Cehte in na drugi strani David Razgor. Precej bolj napeto je bilo v dvorani Golovec. Celjanke so bile še enkrat boljše od Novomeščank z golom razlike, končni izid 17:16 pa priča o živčnosti med celotno tekmo, ki je odločala o končnem tretjem mestu. Košarkarji Rogaške so v prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva gostovali v Stožicah, kjer je bila Olimpija boljša z 92:79. Drugi obračun bo v soboto ob 20.00 v zanesljivo povsem polni dvorani v Rogaški Slatini. V sredo so bile tri tekme 32. kroga v 1. slovenski nogometni ligi, Domžale – Maribor 1:1, Ankaran – Krško 0:0 in Rudar – Olimpija 1:1, danes bosta dve, Triglav – Celje in Aluminij – Gorica. Velenjčani so bili dolgo časa nemočni in nebogljeni, v končnici tekme pa so izkoristili ljubljansko upehanost. V 88. minuti je izid na 1:1 izenačil Ivan Vasiljević, ko je žogo izjemno natančno udaril z glavo po podaji s kota. Celjani bodo ob 16. 00 gostovali v Kranju.