Šentjurčani na kolena položili Novomeščane

22:23

Košarkarji Šentjurja so v prvi tekmi 5. kroga Lige Nova KBM doma premagali Krko s 86:73.

Košarka Šentjur : Zlatorog Laško

V zadnjem delu so Šentjurčani nekajkrat vodili za 17 točk, Novomeščani so tri minute pred koncem prišli na -10, domači trener Jakša Vulić je zahteval minuto odmora. Njegovi napotki so obrodili sadove, Šentjur je zaustavil nalet tekmecev in zanesljivo zmagal. Zdaj ima tri zmage, Krki je zadal prvi poraz. Konjević dosegel 23 točk, zbral 13 skokov in 7 asistenc. Miloš Pešić je dosegel 22 točk.

Slovenska rekorderja Martina Ratej v metu kopja in Luka Janežič v teku na 400 metrov (oba Kladivar Celje) sta bila v tradicionalni anketi Atletske zveza Slovenije izbrana za najboljša atleta leta 2018 in sta s tem ponovila lanski prvi mesti. Ratejeva je priznanje prejela petič.