Slavija padla za polfinale z Jeseničani

11:38

5:3 za celjske hokejiste proti Slaviji v četrtfinalu slovenskega pokala in sobotni dvoboj z Jesenicami ob 20. uri, to sta bistveni novici iz Mestnega parka, kjer se je včeraj pokalni turnir začel z zmago Triglava proti Bledu s 7:3.

hokej celjeslavijaDa je moštvo iz Zaloga neugodno za Celje, je dokazalo tudi sinoči. Razmerje strelov v prvi tretjini je bilo 17:4 v korist gostiteljev, a izid je bil 0:0. V uvodu drugega dela je zadel Nik Grahut, kmalu zatem še Rok Leber in sredi tekme še Žiga Grahut. Gostje so znižali na 3:2 (sodniki so sprva gol gostov razveljavili, saj je bil očitno dosežen po zvoku sirene, potem pa so ga na ogorčenje domačega tabora priznali) in Celjani so tudi trepetali, čeprav so bili očitno boljši. Aljaž Ogrizek je povišal na 4:2, v 51. minuti pa je mladi Rok Kolar zagotovil »plus tri«. Gostje so v končnici le znižali zaostanek. Za najboljšega igralca zmagovalne ekipe je bil izbran Davor Rakanovič.