Srabotnik tudi iz Prage z medaljo

8:18

Slovenski slalomisti na divjih vodah so v ekipni tekmi kajakašev na evropskem prvenstvu v Pragi osvojili bronasto kolajno. Zmagali so Čehi pred Poljaki. Za Slovenijo je veslal tudi Celjan Martin Srabotnik, v družbi Petra Kauzerja in Nika Testena. V posamični tekmi je Srabotnik zasedel šestnajsto mesto. Le za las je izgubil nastop v finalu. Kar pri dveh finalistih so dvomili o pravilnostih njunih nastopov, a so po pregledu posnetkov sodniki odločili, da se lahko borita za odličja in Srabotnik je ostal brez finalnega nastopa.

srabotnik martin2017Izkazal se je najboljši slovenski kajakaš Peter Kauzer, ki je ugnal celotno konkurenco in postal evropski prvak. Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Podgorici premagala Črno goro z 2:0 in prekinila niz porazov, odkar jo je prevzel selektor Tomaž Kavčič. Gola sta dala nekdanja igralca Celja Roman Bezjak, ki je bil natančen iz enajstmetrovke, in Miha Zajc. Priložnosti za igro ni dobil aktualni član celjskega moštva Rudi Požeg Vancaš. V Tokiu se bo s finalom končala peta tekma svetovnega pokala v balvanskem plezanju, v katerem prvič letos ne bo slovenskega predstavnika. Za najboljši slovenski izid je poskrbel Celjan Jernej Kruder z osmim mestom. Na že 19. Tuševem vzponu na Celjsko kočo je kolesar Gregor Tekavec dosegel odličen rezultat, progo je prevozil v 17 minutah in 15 sekundah. Ob deseti uri se bo na Polzeli začelo ekipno državno prvenstvo v karateju za vse kategorije, pred slovensko žensko rokometno reprezentanco pa je odločilna kvalifikacijska tekma s Češko za nastop na evropskem prvenstvu. Za izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja na vročem gostovanju šteje tudi neodločen izid, če bo Rusija premagala Avstrijo.