Tudi nogometaši v gosteh “prodajali” vstopnice za derbi

8:41

Na nogometnih zelenicah je celjski prvoligaš igral v Dravogradu, celjski tretjeligaš doma proti Dravogradu. Nogometaši Celja so v 16. krogu 1. SNL premagali Ankaran z 2:1, s peto zmago, tretjo zapovrstjo, bodo v soboto privabili še več gledalcev na štajerski derbi z Mariborom. V prvem polčasu so zapravili nekaj zelo zrelih priložnosti, predvsem Dangubić in Križan, v drugem je Juice Lupeta priigral enajstmetrovko. Izkoristil jo je Luka Žinko, že četrto v tej sezoni (na fotografiji enajstmetrovka Luke Žinka na lokalnem derbiju v Velenju).

Nogomet Rudar:Celje, penal Luka Žinko- 22.8.2017 poslana na NTGostitelji so v 50. minuti zaradi rdečega kartona ostali brez Humarja, česar pa Celjani niso izkoristili. Za nameček so dopustili Delgadu, da je izenačil v 88. minuti. Nekaj sekund pred koncem je podajo Rudija Požega Vancaša unovčil Fedor Predragović za veliko veselje v gostujočem taboru. Tekma v Velenju med Rudarjem in Gorico je bila prekinjena po 25 minutah zaradi slabe vidljivosti – megla je bila pregosta. Obračun se bo jutri začel ob 15.00. Več gledalcev kot v Dravogradu je bilo na Olimpu, pester derbi 3. slovenske lige sever med Šampionom in Dravogradom se je zaključil brez golov. Moštvo Roberta Korena je v zaključku jesenskega dela zadržalo sedem točk naskoka.

Nedeljo bo obeležil rokometni spektakel med Celjem Pivovarno Laško in Kielom.