V kultnem Wengnu smukaški izid kariere za Martina Čatra

Z 11. mestom najboljši med Slovenci na najdaljšem smuku v karavani svetovnega pokala

18:39

Celjski smučar Martin Čater je zasedel odlično 11. mesto na smuku v Wengnu, enem od najtežjih smukov, vsekakor pa najdaljšem med prizorišči tekem svetovnega pokala. S tem je postavil tudi svoj najboljši izid kariere v tej paradni disciplini alpskega smučanja.

Martin Čater je z 11. mestom na smuku v Wngnu dosegel svoj izid kariere v tej disciplini.

Na kar 4270 metrov dolgi, znameniti progi z Lauberhorn, je nastopil drugič v karieri. S startno številko 32 je odlično smučal predvsem v zadnjih dveh odsekih proge in za zmogovalcem, Švicarjem Beatom Feuzom, zaostal za 1,84 sekunde in bil tudi najboljši med slovenskim tekmovalci.

Po tekmi je Martin Čater za spletno stran Smučarske zveze Slovenije povedal: “Poskusil sem se maksimalno spopasti s progo in mislim, da mi je kar dobro uspelo. Že na startu in potem v zgornjem delu sem začutil, da res leti, da smuči gredo in res je bilo “fajn” voziti. Mogoče mi Brueggli-S ni čisto uspel, a je bilo ostalo zelo dobro in sem zelo zadovoljen.”