Janežič zadovoljen, Ratejeva znova razočarana

23:40

Slovenski rekorder in član celjskega Kladivarja Luka Janežič je na evropskem prvenstvu v atletiki v Berlinu v finalu teka na 400 metrov zasedel peto mesto. S tem je ponovil dosežek, ki mu je uspel na prejšnjem prvenstvu leta 2016 v Amsterdamu. Tokrat pa tako Janežiču kot tudi Martini Ratej, ki je bila na četrtem mestu v metu kopja 18 centimetrov oddaljena od svojega prvega velikega članskega odličja, ni uspelo.

Janežič je v sredo v tretji polfinalni skupini zasedel drugo mesto in se s svojim drugim tekom v karieri pod 45 sekundami, po mestih neposredno uvrstil v finale. Skupno je dosegel četrti izid.

01RatejMartina Ratej je v Berlinu kopje najdlje vrgla 61,41 metra. Medaljo, ki bi bila njena prva na velikih tekmovanjih, je zgrešila za las, potem ko v finalu znova ni bila prepričljiva. Meti so bili enostavno preslabi za uvrstitev na zmagovalni oder, z rok pa je spolzela še ena velika priložnost za odličje.