Laščani slavili v Stožicah

9:00

Košarkarji Zlatoroga so slavili v Stožicah. Olimpijo so v sklepnem dejanju 5. kroga 1. slovenske lige premagali z 81:74. Gostitelji, ki so iz Skopja pripotovali domala neposredno na tekmo, so vodili le s 5:4.

tratnik-igor

Laščani so imeli nekaj sijajnih obdobij, na glavni odmor so odšli z naskokom 13 točk. Prednost so kasneje povišali celo na +18, nato pa v dobrih štirih minutah ob koncu 3. četrtine dopustili domačinom delni izid 16:2. Le še z 61:57 so vodili varovanci trenerja Aleša Pipana, a jih to ni ustrašilo. Spet so vzpostavili premoč in dosegli dvomestno razliko. Utrujeni “zmaji” se niso predali in so zapretili v zadnjih minutah po dveh izgubljenih žogah Nejca Bariča. Semafor je v zadnji minuti kazal 74:78. Barič je nato zadel oba prosta meta, enega še Roman Rubinštejn in zelena zasedba iz Treh lilij si je skočila v objem. Jan Špan je ob sedmih asistencah dosegel 19 točk, Igor Tratnik (na fotografiji) 18, Ramo Rizvić 16, Nejc Barič 14, Miloš Miljkovič 6. Na vrhu lestvice so Helios, Zlatorog, Krka in Hopsi s po štirimi zmagami in po enim porazom. Rogaška je peta (3-2), Terme Olimia na 11. mestu (1-4), na zadnjem pa Tajfun s petimi porazi.