Ratejeva in Janežič nocoj v boj za medaljo

0:16

Slovenska rekorderja ter člana celjskega Kladivarja Luka Janežič in Martina Ratej bosta danes nastopila v finalu evropskega prvenstva v atletiki v Berlinu. Oba sodita v krog favoritov in sta napovedala boj za medalji. Janežiča v teku na 400 metrov to čaka ob 21.05, Ratejevo pa v metu kopja ob 20.25.

Janežič je v sredo v tretji polfinalni skupini zasedel drugo mesto in se s 44,93 sekunde, svojim drugim tekom v karieri pod 45 sekundami, po mestih neposredno uvrstil v finale. Skupno je dosegel četrti izid, na prejšnjem prvenstvu leta 2016 v Amsterdamu pa je aktualni evropski prvak do 23 let zasedel peto mesto. Boj za odličja je z letošnjo zelo uspešno sezono in z drugim dosežkom kvalifikacij napovedala tudi Ratejeva, ki si želi na letošnjem evropskem prvenstvu narediti še korak naprej. To bo zelo težko, a tako Martina Ratej kot Luka Janežič lahko odkrito razmišljata o najvišjih mestih. Vse bo jasno nocoj, okrog 21.15.