Tim Mastnak postal svetovni podprvak

6:28

Na svetovnem prvenstvu v deskanju na snegu v Park Cityju je Celjan Tim Mastnak osvojil srebrno kolajno, potem ko je v finalu po napaki moral priznati premoč Rusu Dimitriju Loginovu. Za Slovenijo je to 12. kolajna na deskarskih svetovnih prvenstvih, deseta v alpskih disciplinah.

tim-mastnakMastnak, nekdanji mladinski svetovni prvak, je bil drugi že v kvalifikacijah. V osmini finala je premagal Avstrijca Eliasa Huberja, v četrtfinalu njegovega rojaka Lukasa Mathiesa, v polfinalu pa Nemca Stefana Baumaistra. V finalu je Celjan, ki je na poti v ZDA 31. januarja praznoval 28. rojstni dan, že hitro končal v snegu, tako da je naslov osvojil 19-letni Loginov, tudi aktualni mladinski svetovni prvak. Slednji je bil najboljši že v kvalifikacijah. To pa je imelo v težkih razmerah in zaradi tega tudi na slabo pripravljeni progi ključno vlogo. Drugi Celjan, Rok Marguč in Velenjčanka Gloria Kotnik sta obtičala v kvalifikacijah. Danes bo še paralelni slalom.