Trstenjakova ugnala Nabekuro, ne pa Agbegnenoujeve

8:33

Celjska judoistka Tina Trstenjak je na prvem grand slamu sezone v Parizu osvojila srebrno kolajno. Olimpijska prvakinja je morala v finalu po treh minutah podaljška priznati premoč Francozinji Clarisse Agbegnenou. Najprej je bila boljša od Brazilke Quadros, nato od Američanke Martin in v četrtfinalu še od Britanke Renshall.

trstenjak astana15V polfinalu Tina ni bila v vlogi favoritinje. Pomerila se je namreč z 21-letno Japonko Nami Nabekura, ki je s svojim načinom borbe med najbolj neugodnimi Tininimi tekmicami. Varovanka trenerja Marjana Fabjana je po dobrih sedmih minutah boja dosegla svojo drugo zmago nad Japonko. Slovenske smučarske skakalke so na domači tekmi svetovnega pokala na Ljubnem na ekipni preizkušnji osvojile drugo mesto. Zmagale so Nemke, tretje so bile Avstrijke. V naši ekipi je bila tudi Jerneja Brecl, članica Smučarsko skakalnega kluba Velenje, doma iz Vinske Gore. Na Ljubnem bo danes še ena posamična tekma svetovnega pokala. Znova pričakujejo odličen obisk, imenitno vzdušje in še eno uvrstitev na stopničke. V 17. krogu prve slovenske lige za košarkarje so bile včeraj tri tekme: Sixt Primorska – Šentjur 92:76, Zlatorog – Helios 91:86 in Šenčur – Hopsi 80:85. Polzelani so se uvrstili v ligo za prvaka, ob 19.00 bo Rogaška gostila Krko. V drugi ligi je četrtič zapovrstjo zmagalo Celje, s 102:76 proti Škofjeločanom in se je utrdilo na tretjem mestu. Matic Grušovnik je dal 24 točk. V mednarodni ligi so hokejisti Celja pričakali ekipo Vojvodine. Po zaostanku z 1:3 so zmagali s 4:3. Gole so dali Blaž Knez, Tjaš Pogačnik, Matic Zupanc in zmagovitega po podaji Roka Kolarja še enkrat Blaž Knez. Ob 17.00 bodo rokometaši Celja Pivovarne Laško odigrali prvo letošnjo tekmo v ligi prvakov. Gostili bodo madžarskega prvaka Szeged.